Výtěžek koncertu podpoří opravu vitráží jabloneckého kostela
Orchestr Atlantis a Česká Händelova společnost pořádají v úterý 19. října 2010 v 19 hodin v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním náměstí v Jablonci nad Nisou 4. koncert cyklu Hudba pro obnovu kulturních památek. Vstupné je dobrovolné, výtěžek bude věnován na opravy okenních vitráží v kostele.
Účinkuje pražský komorní soubor Atlantis Collegium v sestavě:
Pavla Švestková - mezzosoprán
Jitka Jiříčková a Lukáš Beran - housle
Renata Machačová - viola
Kristina Poláková - violoncello
Umělecký vedoucí Vítězslav Podrazil - cembalo (rodák z Jablonce nad Nisou)
Na programu jsou skladby G. F. Händela, H. I. Bibera a A. Vivaldiho.
Vítězslav Podrazil absolvoval obor dirigování na Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. Václava Neumanna. Během studia pracoval jako asistent dirigenta v opeře Národního divadla v Praze pod vedením šéfa opery Zdeňka Košlera.
V letech 1987 - 1990 byl dirigentem plzeňské opery (B.Smetana - Dalibor, A.Dvořák - Čert a Káča, Rusalka, G.Verdi - Simone Boccanegra, O.Nicolai - Veselé paničky windsorské, J.Offenbach - Orfeus v podsvětí, O.Nedbal - Z pohádky do pohádky), od r.1991 do r.1992 šéfdirigentem Komorní opery Praha (W.A.Mozart - Figarova svatba, Kouzelná flétna). V té době vedl také Symfonický orchestr plzeňské konzervatoře.
V roce 1993 založil Orchestr Atlantis a komorní sdružení Atlantis Collegium, které je tvořeno užším výběrem sólistů a členů tohoto orchestru. S Orchestrem Atlantis a jeho komorní sestavou se zúčastnil mezinárodního festivalu „Starý zákon v umění(1995), mezinárodního hudebního festivalu „Musica Iudaica(1996), společných koncertů s Tel-Avivským komorním sborem (1998) aj.
V současné době jsou oba tyto soubory tvořeny převážně hudebníky, kteří se systematicky zabývají komorní a sólovou hrou. Účastní se mezinárodních mistrovských kurzů a zahraničních stáží: Salzburg, Main (USA), Lausanne, Londýn nebo se již sami věnují pedagogické činnosti a vedení interpretačních kurzů: Thessaloniki a Vertiskos (Řecko), Toyama (Japonsko).
Kromě všeobecně známých skladeb tvoří velkou část repertoáru Orchestru Atlantis a Atlantis Collegia duchovní hudba, méně známé skladby starých mistrů a díla soudobých autorů.
Jazzovým skladbám a hudbě obsahující jazzové prvky se Orchestr Atlantis věnuje od r. 2002.
Programy s neobvyklými kombinacemi klasické a moderní hudby nebo kombinace komorních a orchestrálních skladeb jsou součástí programové nabídky Orchestru Atlantis i jeho komorní sestavy.
Někteří čeští a zahraniční skladatelé napsali nebo v současné době komponují své skladby přímo pro Orchestr Atlantis nebo jeho komorní sestavu: Premasiri Khemadasa (Srí Lanka), Max Stern (Izrael), Petr Pokorný, Vlastislav Matoušek, Jan Děd, Vít Clar, Stanislav Jelínek, Karel Šimandl, Kazuhiko Hattori (Japonsko), Karel Janovický (Velká Británie), Mark Kopytman (Izrael).